15 % SLEVA na prsteny s kódem PRSTEN15

BLACK FRIDAY - Jak se připravit a čemu vyhnout

BLACK FRIDAY

Jestli jste kdy dobrovolně vyrazili do nákupního střediska v posledním listopadovém víkendu, nejspíše se vám to mohlo jevit jako scéna z apokalyptického filmu. Hordy lidí, kteří se tlačí skrz davy, křičí na sebe a zdá se, že se bojuje o poslední zbytky civilizace. Ale ne, tato vize chaosu není předzvěstí konce světa - je to jednoduše Black Friday.

Black Friday, který je často považován za neoficiální začátek vánočního nákupního období, je v Americe velmi oblíbená událost, která se postupem času rozšířila po celém světě. Pojmenování Black Friday je odvozeno z návykového nákupního šílenství, které tento den provází - „černý“ v tomto kontextu odkazuje na zápisové knihy obchodů, které byly na tento den „v černých číslech“, což znamená, že byly v zisku.

 


Důležitost Black Friday pro zákazníky a obchodníky
Pro zákazníky je Black Friday doba zázraků, kdy se zdá, že se všechny jejich sny o levném nákupu najednou splní. Obchody a e-shopy nabízejí drastické slevy na širokou škálu zboží, od elektroniky přes oblečení až po domácí potřeby. Je to jako narozeniny, Vánoce a loterie vše v jednom, kde největším výhercem je zákazník.

Ale Black Friday je stejně důležitý i pro obchodníky. Je to jedinečná příležitost, jak se zbavit staršího sortimentu a uvolnit místo pro nové produkty. Obchodníci mohou získat nové zákazníky, kteří by je možná jinak přehlédli a mohou také zvýšit své příjmy během tohoto intenzivního nákupního období.

Představte si Black Friday jako velkou nákupní párty. Obchodníci jsou hostiteli, kteří vítají hosty do svých "domů" (obchodů) s otevřenými dveřmi a pohostinností. Zákazníci jsou hosté, kteří přicházejí s nadějí a očekáváním, že si odnesou něco cenného. A když se „párty“ skončí a hosté odejdou s plnými nákupními taškami a hostitelé s prázdnými regály, vědí, že to byla skvělá akce.

Ať už jste obchodník nebo zákazník, Black Friday je pro vás důležitý den. Je to čas, kdy můžete profitovat z velkých slev a zároveň těžit z obrovského zájmu lidí o nákupy. Takže ať už jste na jakékoli straně, připravte se na tento den. Budete ho potřebovat.


HISTORE BLACK FRIDAY

Původ názvu a tradice
Černý pátek, nebo jak ho známe lépe, Black Friday, je tradicí, která se v našem světě zakořenila hluboko a těžko byste našli někoho, kdo by o ní neslyšel. Ale odkud se vlastně tato tradice vzala a proč se jí říká Black Friday?

Black Friday má svůj původ ve Spojených státech a datum jeho konání není náhodné. Pravidelně připadá na den po Díkůvzdání, tedy na čtvrtý pátek v listopadu. Název Black Friday se začal používat v polovině 20. století v amerických novinách, aby označili den, kdy se Philadelphia přeplnila lidmi a auty po průvodu, který oznámil start vánočního nákupního období.

Toto období bylo pro obchodníky tak zásadní, že se říká, že právě v těchto dnech se jejich účetní záznamy změnily z červených čísel (označující ztrátu) na černé (zisk). Tím se Black Friday stal symbolem dne, který obchodníkům "zachraňuje" rok.


Jak se Black Friday rozvinul do globálního jevu

Pokud jste si mysleli, že Black Friday je jen americkým jevem, pak vás musím vyvést z omylu. Tato tradice se v průběhu let rozšířila doslova po celém světě. Ale jak se to stalo?

Americký Black Friday byl dlouhou dobu považován za nákupní svátek specifický jen pro Spojené státy. Avšak s globalizací a rozmachem internetových obchodů v 21. století se tato horečka začala šířit i za hranice USA. Internetové giganty, jako Amazon či eBay, začaly nabízet obdobné slevy i pro zákazníky mimo Spojené státy, což v podstatě znamenalo vznik globálního fenoménu.

Dnes je Black Friday fenoménem, který zasáhl mnoho zemí po celém světě, od Kanady, přes Evropu, až po Austrálii. Je to den, kdy si můžete pořídit skvělé produkty za mnohem přijatelnější ceny a těšit se z pocitu, že jste udělali dobrou koupi. Ale nikdy nezapomínejme, že za tímto nákupním šílenstvím stojí tradice, která začala jako oslava prosperity a ziskovosti, a nyní je součástí našeho globálního dědictví. Odpovědný přístup k nákupům by měl být vždy naší prioritou, ať už je to na Black Friday nebo kdykoli jindy. Proto si příště, když budete v obchodě na Black Friday, vzpomeňte na jeho historii a užijte si tento den s radostí a vděčností.


JAK SE PŘIPRAVIT NA BLACK FRIDAY

Sledování nabídek a srovnávání cen předem
Black Friday se blíží a jistě už cítíte to vzrušení a napětí. Ale než se pustíte do nákupního šílenství, je důležité si nejprve udělat domácí úkol.

Výzkum je klíčovým prvkem přípravy na Black Friday. Nejlepší způsob, jak začít, je sledování nabídek a srovnávání cen. Ve světě online nákupů je to tak snadné jako několik kliknutí. Existují webové stránky i aplikace, které monitorují ceny produktů napříč různými obchody a ukazují jejich historii. Je tak možné vidět, jestli je sleva, kterou obchod nabízí, skutečně tak výhodná, jak se zdá.

Srovnávání cen také znamená, že víte, kde najdete nejlepší nabídku. Nenechte se zlákat jen první nabídkou, kterou vidíte. Mějte na paměti, že pokud jde o Black Friday, výzkum je vaším nejlepším přítelem.


Stanovení finančního rozpočtu: jak správně nakupovat

Black Friday může být jako velká párty pro vaši peněženku, ale bez správného plánování se může rychle změnit na finanční kocovinu. Proto je důležité stanovit si rozpočet a držet se ho.

Určete si částku, kterou jste ochotni utratit a rozložte ji podle kategorií, třeba elektronika, oblečení, hračky a další. Při nakupování se snažte držet svých limitů. Je snadné nechat se unést a koupit něco, co vám vlastně není potřeba, jen proto, že je to ve slevě. Ale pamatujte, že úspora je skutečná, jen když kupujete něco, co opravdu potřebujete.


Vytváření seznamu přání: plánování nákupu

Dalším klíčovým krokem v přípravě na Black Friday je vytvoření seznamu přání. Jakmile máte jasný rozpočet a provedli jste výzkum, je čas se rozhodnout, co skutečně chcete koupit.

Seznam by měl obsahovat vše, co potřebujete, od nového televizoru, přes boty až po mixér na smoothie. Váš seznam by měl být prioritizovaný s nejdůležitějšími položkami na vrcholu.

Když dojde na samotný Black Friday, neztrácíte čas hledáním toho, co chcete. S pevným plánem a jasným seznamem v ruce jste připraveni na nákupní bitvu, kterou Black Friday přináší.

Připravte se na Black Friday s rozvahou. Sledujte nabídky, srovnejte ceny, stanovte si rozpočet a vytvořte si seznam přání. A nezapomeňte si užít zábavu, kterou nákupy mohou přinést. Vaše peněženka vám poděkuje a vy budete mít uspokojení z úspěšného shoppingového dne!


NEJLEPŠÍ ZPŮSOB, JAK VYUŽÍT BLACK FRIDAY

Online nákupy vs. v obchodě
Black Friday, ten den v roce, který si milovníci slev a výhodných nákupů z celého světa netrpělivě vyhlíží, je znám svými fantastickými nabídkami a slevami. Ale jak se rozhodnout, kde nakoupit – online nebo v kamenném obchodě?

Online nákupy mohou být tou nejlepší volbou pro ty, kdo preferují pohodlí a rychlost. Sedíte-li doma se šálkem teplého kakaa, můžete procházet webové stránky svých oblíbených obchodů a s jedním kliknutím si vybrané zboží objednat. Navíc, mnohé e-shopy zahajují své Black Friday akce již o půlnoci, takže můžete využít předstihu, aniž byste museli čekat v dlouhých frontách.

Návštěva kamenných obchodů vám ovšem umožní fyzicky ohmatat a vyzkoušet produkty. Díky tomu získáte lepší představu o jejich kvalitě a funkčnosti. Kromě toho nabízí nákupy v obchodě také určitou atmosféru a vzrušení, které online nákupy prostě nedokážou nahradit.


Využití cashbacků a slevových kódů
Může se zdát, že v době Black Friday jsou ceny již tak nízké, že není možné ušetřit více. Ale opak je pravdou. S pomocí cashbacků a slevových kódů můžete ušetřit ještě více!

Cashback je služba, která vám vrátí určitou část peněz z vašeho nákupu. Mnoho e-shopů, ale i fyzických obchodů, nabízí tuto možnost během Black Friday, takže z nákupu můžete získat něco navíc.

Slevové kódy jsou další skvělý způsob, jak ušetřit. Mnohé obchody je poskytují jako součást svých marketingových kampaní. Stačí si najít slevový kód pro obchod, kde chcete nakoupit, a při placení ho zadat. A voilá – máte další slevu!

Ale pozor: někteří prodejci mohou mít specifická pravidla týkající se kombinace slevových kódů a cashbacků. Proto je vždy dobré si přečíst podmínky a postupovat podle nich.

Ať už se rozhodnete nakupovat online nebo v kamenných obchodech, využijte výhod cashbacků a slevových kódů. Black Friday je den plný skvělých příležitostí – tak proč jich nevyužít co nejvíce?


CHYBY, KTERÝM SE VYHNOUT

Impulzivní nákupy
Všichni jsme tam už někdy byli. Řítíme se obchodem nebo internetovými stránkami, když nás náhle zaujme něco, co jsme si předtím ani neuvědomili, že potřebujeme. Ten vzrušující pocit z nového objevu je omamující. Ale než se nadějeme, může impulzivní nákup přerůst v něco, co nám přinese více stresu než radosti.

Impulzivní nákupy jsou jednou z nejčastějších chyb. Místo toho, abychom si vytvořili seznam věcí, které skutečně potřebujeme a plánovali naše nákupy předem, podlehneme okamžitému nutkání koupit něco jen proto, že je ve slevě. Nezapomeňte, že skutečná sleva je taková, kterou využijete. Nenechte se svést cenovkou a raději dvakrát zvažte, jestli daný produkt skutečně potřebujete.


Nečtení drobných písmen u slevových nabídek
Kdo z nás si rád čte drobná písma? Jsou malá, často jsou napsána nepřehledně a jejich čtení zabere spoustu času. Ale věřte mi, přečtení si těchto drobných písmen může být právě to, co vás ochrání před nepříjemnými překvapeními.

Pod drobným písmem se totiž mohou skrývat informace, které výrazně mění podmínky slevy. Může se jednat o omezení počtu kusů, které můžete koupit nebo omezení doby, kdy je sleva platná. V horším případě může být sleva vázána na nákup jiného produktu nebo se vztahovat pouze na některé varianty daného produktu.


Nezohledňování nákladů na doručení u online nákupů
A konečně, nízké ceny produktů mohou být často zavádějící, pokud nezohledníme náklady na doručení. Představte si, že vidíte skvělé boty za poloviční cenu. Kliknete na nákup, ale když se dostanete k pokladně, zjistíte, že doručení stojí téměř tolik, co samotné boty!

Před nákupem se tedy vždy ujistěte, kolik přesně budou stát náklady na doručení a zda neexistuje možnost zdarma doručení při dosažení určité hodnoty nákupu. Také nezapomeňte zkontrolovat, zda je možná bezplatná výměna zboží nebo vrácení peněz v případě, že s ním nebudete spokojeni.

Black Friday může být skvělá příležitost pro nákup produktů, které potřebujeme, ale musíme být ostražití a vyhnout se chybám, které by nás mohly stát peníze, které bychom raději investovali jinak. Takže připravte seznamy, přečtěte si drobná písma a zkontrolujte náklady na doručení. A samozřejmě, užijte si nákupy!


BLACK FRIDAY NA MAJYA JEWELRY

Pro nás v MAJYA je Black Friday ne jen o slevách a prodejích. Je to o spojení s našimi zákazníky. Je to o tom, že jim poskytneme možnost pořídit si něco, co by si možná jinak nemohli dovolit. Je to o tom, dát jim šanci prozkoumat naše produkty, které možná ještě neznají. A hlavně, je to o tom, poděkovat jim za jejich podporu a loajalitu.

 A nyní k tomu, na co jste všichni čekali - co pro vás máme připraveného na letošní Black Friday na MAJYA?

Náš tým pracoval neúnavně, aby připravil něco opravdu speciálního. Každý produkt, který najdete v naší nabídce, byl pečlivě vybrán a oceněn, aby vám poskytl nejlepší zážitek. Ať už hledáte nový šperk k outfitu pro nadcházející sezónu, dárek pro někoho speciálního, nebo jen chcete něco nového pro sebe, budete mít možnost vybrat si z široké škály stříbrných šperků, kterou nabízíme.

Máte se na co těšit. Užijte si BLACK FRIDAY na MAJYA!