LETNÍ SLEVY 33% na vybrané stříbrné šperky

Velikosti prstenů

Měření velikosti prstýnku je rychlý a jednoduchý proces. V tabulce je přehled velikostí a prstenů a jejich míry. 

Velikosti prstenů Vnitřní průměr prstenu v cm EU velikost (obvod)
Velikost 4 1,4 47-48
Velikost 5 1,5 49-50
Velikost 6 1,6 51-53
Velikost 7 1,7 54-56
Velikost 8 1,8 57-58
Velikost 9 1,9 59-61
Velikost 10 2,0 62-64
Velikost 11 2,1 65-67
Velikost 12 2,2 68-70
Velikost 13 2,3 71
Velikost 14 2,4 72-73
Velikost 15 2,5 75

Jak správně změřit velikost prstenu? Použijte stávající prsten. Aby jste zjistili jeho velikost, vezměte pravítko a položte jej přímo na prstýnek, který momentálně nosíte. Důležité je zaměřit se na jeho vnitřní průměr - tedy vzdálenost od jedné vnitřní hrany k druhé. Pokud například naměříte 1,6 cm, znamená to, že vaše velikost prstýnku je 6. Toto je typická dámská velikost prstenu. Jestliže si změříte vnitřní průměr svého prstýnku v milimetrech a tento údaj následně vynásobíte číslem 3,14, zjistíte jeho obvod. Tento obvod odpovídá evropské velikosti prstýnku.

Další, ale méně přesný způsob měření velikosti prstýnku je použití provázku nebo papíru. Tato metoda je jednou z nejjednodušších. Stačí si vzít tenký kus provázku nebo papíru a omotat ho kolem prstu, na kterém chcete prsten nosit. Pak si na provázku nebo papíře udělejte značku, kde se oba konce setkávají. Tuto délku poté změřte pravítkem. Získáte tak obvodovou velikost, což je v tabulce velkost EU. Toto číslo pak převedete na velikost prstenu pomocí tabulky velikostí prstenu.

Doporučení na co si dát pozor:

  • Teplota může ovlivnit velikost prstu, takže se snažte měřit prst v normální pokojové teplotě.

  • Pamatujte také na to, že vaše prsty mohou být v průběhu dne různě oteklé. Nejlepší je prst změřit v polovině dne, kdy není ani příliš oteklý ani příliš útlý.

  • Při použití provázku nebo papíru se ujistěte, že je dostatečně pevně omotaný kolem prstu, ale ne tak těsně, aby omezoval průtok krve.

  • Pokud chcete míst jistotu, objednejte si náš plastový měřič velikosti prstenu.

I kdyby vám nakonec prsten neseděl tak, jak by měl, nezoufejte. Máte 66 dní možnost výměny prstenu za jinou velikost. A na závěr ještě jedno doporučení: pokud se vaše velikost pohybuje na hranici dvou velikostí, doporučujeme se rozhodnout pro tu větší.

Již máte jasno v otázce velikosti, nyní je čas vybrat ten správný prstýnek. V naší nabídce najdete nejprodávanější stříbrné prsteny - prohlédněte si je a najděte ten, který vás osloví.