15 % SLEVA na prsteny s kódem PRSTEN15

Nezapomenutelný Valentýn

Původ svátku a historické kořeny

Valentýn, svátek všech zamilovaných, je oslavou lásky, přátelství a romantiky. Ačkoli dnes je tento den spojován především s výměnou milostných zpráv, dárků a květin mezi partnery, jeho kořeny sahají hluboko do historie a jsou opředeny mnoha legendami a příběhy.

Původ svátku svatého Valentýna můžeme hledat již ve starověkém Římě, kde se 14. února slavil den zasvěcený Juno, bohyni žen a manželství, a následující den, Lupercalia, byl svátek plodnosti. Během Lupercálií docházelo k rituálům, které měly zajistit plodnost a odvrátit zlé duchy. V této době bylo také obvyklé, že mladí muži losovali jména dívek a stávali se jejich partnery na celý následující rok, což často vedlo k romantickým vztahům.

Postava svatého Valentýna je spojena s několika legendami. Podle jedné z nich byl Valentýn římským knězem, který tajně oddával vojáky, přestože jim císař Claudius II. zakázal uzavírat manželství, protože věřil, že svobodní muži jsou lepší vojáci. Valentýn byl za své činy uvězněn a později popraven. Před popravou měl poslat vzkaz "od tvého Valentýna" dívce, kterou uzdravil ze slepoty, a toto gesto je považováno za první "valentýnku".

Valentýnská kolekce stříbrných šperků

 

Jak se Valentýn slaví dnes a jaké tradice se udržují?

Valentýn dnes již není jen o anonymních milostných vyznáních a posílání valentýnek. Stal se celosvětovým fenoménem, kdy zamilovaní tráví společně čas na romantických večeřích, výletech nebo wellness pobytech. Udržuje se tradice darování květin, především růží, které jsou považovány za symbol lásky a vášně. Čokoládová srdíčka a bonboniéry také nesmí chybět, stejně jako malé dárky či šperky, které se stávají trvalou vzpomínkou na tento den.

Stříbrné náušnice na Valentýna

 


Moderní zvyky a obchodní stránka svátku

Valentýn je také významným komerčním svátkem. Obchody a restaurace se předhánějí v nabídkách speciálních valentýnských menu, tematických dárků a slevových akcí. Reklamy lákají na romantické pobyty a zážitky pro dva. Moderní zvykem se stává také darování zážitků, jako jsou společné výlety, koncertní vstupenky nebo kurz vaření. Obchodní stránka svátku je tak výrazná, že někdy může převážit nad samotným poselstvím lásky a přátelství.

Stříbrné přívěsky na Valentýna

 


Vliv sociálních médií a populární kultury na oslavu Valentýna

Sociální média hrají v oslavě Valentýna významnou roli. Pro mnohé se stala platformou, na které sdílejí své romantické momenty, dárky a přání. Hashtagy jako #valentinesday nebo #love jsou plné fotografií květin, dárků a společných chvil. Populární kultura je pak zdrojem inspirace pro valentýnské filmy, hudbu a literaturu, které často formují naše představy o ideální romantice.

Stříbrné prsteny na Valentýna

 

 

MAJYA a Valentýn

Symbolika stříbra a jeho význam v kontextu lásky a romantiky
Stříbro je kov, který již od pradávna přitahuje svým leskem a čistotou. Je symbolem něčeho stálého, čistého a hodnotného, co přežívá věky. Stejně jako láska, která je věčná a nekonečná, tak i stříbro odolává času a přináší radost a krásu generacím. V romantickém kontextu stříbro představuje zrcadlo duše, odlesk nejniternějších pocitů a nejhlubších emocí. Při pohledu na stříbrný šperk si mnozí představí tichý měsíční svit, který kradmo líbá tvář milované osoby, nebo jiskření hvězd ve vodní hladině na konci společně prožitého večera. Stříbro, stejně jako láska, má schopnost odrážet a zároveň zintenzivňovat krásu toho, kdo jej nosí. A není náhodou, že právě stříbrné šperky bývají častým dárkem při romantických příležitostech jako je Valentýn.

Speciální valentýnská kolekce šperků od MAJYA
Valentýn je oslavou lásky a MAJYA si pro tento den připravila speciální kolekci šperků, která v sobě ukrývá nejen kouzlo stříbra, ale i tajemství lásky. Kolekce je promyšlená tak, aby každý kousek vyprávěl příběh. Ať už je to prsten ve tvaru srdce, které symbolizuje lásku a vášeň, náramek s nekonečnem, jež připomíná věčnou přítomnost a sílu citů, nebo náhrdelník se stromem života, který představuje růst a rozvoj vztahu. Každý šperk je vytvořen s láskou a pečlivostí, aby se stal nejen ozdobou, ale i poslem citů. Nositelka tak může na svém zápěstí, krku či prstu nosit věčnou připomínku toho, že je milována a vážená. Dárkem z valentýnské kolekce MAJYA tak můžete vyjádřit to, co slova nedokážou popsat.

Rady a tipy pro výběr šperku podle osobnosti a stylu obdarovaného

Každý člověk je jedinečný a má svůj vlastní styl. Při výběru šperku je důležité zvážit osobnost a preference obdarovaného. Pro inspiraci se můžete podívat na články na blogu MAJYA, kde najdete užitečné tipy, jak vybrat šperk pro ženu, muže či dítě.

Pokud je obdarovaná osoba romantická duše, zvažte jemný řetízek s přívěskem ve tvaru srdce nebo s něžnými motivy jako jsou květiny či andělé. Pro milovníky minimalismu jsou ideální šperky jednoduchých linií a čistého designu. V případě, že obdarovaný má rád odvážnější a výraznější módu, můžete zvolit šperk s výrazným kamenem nebo originálním vzorem.

Nezapomeňte také přihlédnout k barevnosti šperku. Stříbro je univerzální a snadno se kombinuje, ale můžete se rozhodnout pro šperky s barevnými kamínky, které odpovídají oblíbené barvě obdarovaného nebo zdůrazňují barvu očí.


Nápady na prezentaci šperku jako dárku

Prezentace šperku je téměř stejně důležitá jako samotný šperk. Krásné balení dokáže vyvolat vzrušení a očekávání. Můžete zvolit elegantní šperkovnici, která šperk bezpečně ochrání a zároveň zvýší jeho hodnotu. Přidejte osobní dotek tím, že do šperkovnice vložíte malý vzkaz nebo citát, který má pro vás oba speciální význam. Další možností je skrýt šperk v něčem neočekávaném, jako je kytice květin nebo v rámci nějaké aktivity či hry, která bude pro obdarovaného překvapením.

Doporučení, jak šperk obdarovanému předat, aby to byl nezapomenutelný zážitek

Moment předání šperku by měl být intimní a nezapomenutelný. Vyberte klidné a romantické místo, kde budete mít soukromí. Můžete naplánovat večeři při svíčkách nebo procházku na oblíbeném místě. Když přijde ta správná chvíle, podívejte se obdarovanému do očí a řekněte mu, proč jste pro něj tento šperk vybrali. Vyjádřete své pocity a to, co pro vás ta osoba znamená.
 
Pokud jste nervózní nebo se obáváte, že byste mohli zapomenout, co chcete říci, napište si to dopředu. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob, nechte emoce plynout přirozeně a vaše upřímnost bude tou nejcennější součástí dárku.
 
Pamatujte, že šperk je jen hmotným vyjádřením toho, co cítíte ve svém srdci. Nechte tento svátek lásky o vašich citech hovořit a vaše dárek bude pro obdarovaného nepochybně nezapomenutelným zážitkem.

 

Sázka na jistotu

Valentýn, svátek zamilovaných, je příležitostí, kdy chceme svým blízkým vyjádřit lásku a náklonnost. A jak lépe to udělat, než prostřednictvím dárku, který bude symbolizovat naše hluboké city? Stříbrný šperk od MAJYA je ideální volbou, která spojuje elegance, sofistikovanost a osobní výraz.

Stříbro jakožto kov má dlouhou tradici v symbolice čistoty a odolnosti, což jsou vlastnosti, které nádherně rezonují s podstatou pravé lásky. Kromě toho je stříbro neuvěřitelně univerzální – lichotí každému tónu pleti a snoubí se s mnoha stylem oblečení, od ležérního po večerní elegance. Šperk od MAJYA tak bude nejen krásným, ale i praktickým dárkem, který vaše milovaná osoba může nosit každý den a při každé příležitosti.

V MAJYA jsme pro vás připravili speciální valentýnskou kolekci, která je plná šperků, jež byly vytvořeny s myšlenkou na lásku a romantiku. Můžete vybírat z něžných prstenů, které jsou jako pohlazení pro duši, z náušnic, jež připomínají šepot sladkých slov, nebo z náhrdelníků a náramků, které obepínají tělo stejně pevně a jemně jako objetí vašich rukou.

A abychom oslavu lásky učinili ještě sladší, nabízíme na valentýnskou kolekci lákavé slevy. Je to náš způsob, jak říci "miluji tě" vám i vašemu partnerovi. Ať už hledáte dárek pro něj či pro ni, u nás najdete ten pravý šperk, který vyjádří hloubku vašich citů a zároveň nepřetíží váš rozpočet.

Nenechte tuto příležitost utéct a vyberte šperk, který bude každý den připomínat vaši lásku a pečlivost, s jakou jste dárek vybírali. Navštivte naše stránky, prohlédněte si valentýnskou kolekci a zamilujte se do stříbrných šperků, které jsou připraveny stát se poslem vašich nejhlubších citů.


Citáty k Valentýnu

„Neexistuje žádný jiný lék na lásku, než více lásky.“ —  Henry David Thoreau

„Jestli poznám, co je to láska, tak díky tobě.“ —  Hermann Hesse

„Nemiluješ někoho kvůli jeho vzhledu, jeho oblečení nebo jeho parádnímu autu, ale protože zpívá píseň, kterou můžeš slyšet jen ty.“ —  Oscar Wilde

„Miluji tě, protože celý vesmír se spojil, aby mi pomohl tě najít.“ —  Paulo Coelho

„Miluji tě nejen pro to, kým jsi, ale také za to, kým jsem já, když jsem s tebou.“ —  Elizabeth Barrett Browning

S láskou,
MAJYA